Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych Szkla.com S.A.
Chcę otrzymywać drogą elektroniczną informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2013 r. poz. 1422) pochodzące od Szkla.com S.A.

Soczewki kontaktowe kolorowe

Sortuj wg:
AquaView Color 6 szt.

Od: 79.99 zł (6 szt.)

Ze zniżką: 71.99 zł więcej o zniżkach

AquaView Color 6 szt. - zerówki

Od: 79.99 zł (6 szt.)

Ze zniżką: 71.99 zł więcej o zniżkach

AquaView Color 2 szt.

Od: 39.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 35.99 zł więcej o zniżkach

AquaView Color 2 szt. - zerówki

Od: 44.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 40.49 zł więcej o zniżkach

Crazy Lens - Szalone soczewki 2 szt.

Od: 49.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 44.99 zł więcej o zniżkach

Crazy Lens RX 2 szt - z mocami

Od: 49.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 44.99 zł więcej o zniżkach

FreshLook® Colors 2 szt.

Od: 64.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 58.49 zł więcej o zniżkach

FreshLook® ColorBlends 2 szt.

Od: 64.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 58.49 zł więcej o zniżkach

FreshLook® Dimensions 2 szt.

Od: 64.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 58.49 zł więcej o zniżkach

FreshLook® One Day 10 szt.

Od: 39.99 zł (10 szt.)

Ze zniżką: 35.99 zł więcej o zniżkach

Air Optix® Colors 2 szt.

Od: 69.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 62.99 zł więcej o zniżkach

Crazy Lens Glow 2 szt. NOWOŚĆ

Od: 59.99 zł (2 szt.)

Ze zniżką: 53.99 zł więcej o zniżkach

FreshLook® One Day 30 szt.

Od: 109.99 zł (30 szt.)

Ze zniżką: 98.99 zł więcej o zniżkach

Soczewki kolorowe

Masz pospolite, bladoniebieskie lub brązowe oczy? Możesz w prosty sposób sprawić, że Twoje oczy będą głęboko zielone, albo nawet czarne. Marzy Ci się spojrzenie, którego nikt nie zapomni? Wystarczy, że wykorzystasz soczewki kocie oczy, a efekt murowany. Do zmiany koloru oczu nie potrzeba ingerencji lekarza chirurga, wystarczą soczewki kolorowe o wybranej barwie lub deseniu.

Czym są soczewki kolorowe?

Soczewka kolorowa to soczewka miękka, kontaktowa, którą mogą nosić zarówno osoby z wadami wzroku, jak i te, które widzą doskonale. Mamy dwa typy soczewek kolorowych, mianowicie są to soczewki korekcyjne, o określonym poziomie korekcji wady wzroku, oraz tzw. soczewki zerówki, które przeznaczone są dla osób niemających problemów z widzeniem. W soczewkach kolorowych można chodzić w trybie dziennym, tak samo jak we wszystkich innych soczewkach. Pozwalają one na jednoczesną korekcję wzroku i zmianę koloru tęczówki. Dzięki soczewkom kolorowym w prosty sposób można zmienić swój wizerunek, na przykład z okazji przyjęcia, wesela, czy sesji zdjęciowe.
Jeśli mówimy o soczewkach kolorowych zerówkach, to są to soczewki kontaktowe kosmetyczne, które nie nadają się do korekcji wzroku. Spełniają one jedynie względy estetyczne.

Dla kogo polecane są soczewki kolorowe?

Do kolorowych soczewek uciekają się osoby, które chcą nadać swojemu spojrzeniu większej głębi, albo pragną, aby ich kolor oczu był intensywny i ciekawszy. W czasie karnawału czy też Andrzejek i Halloween szczególną popularnością cieszą się kolorowe soczewki jednodniowe, o nietypowych kolorach i wzorach. Są one noszone zwłaszcza przez młode osoby na imprezach. Wielu aktorów zmuszonych jest do stosowania kolorowych soczewek kontaktowych, zgodnie z założeniami scenariusza.

Do czego wykorzystuje się soczewki kolorowe?

Soczewki kolorowe mogą być stosowane dokładnie w ten sam sposób, jak korekcyjne soczewki kontaktowe, a więc do korekcji wady wzroku. Mogą one zmieniać kolor w obszarze barwy tęczówki naturalnie występującej. W ten sposób można podkreślić swój kolor oczu - niebieski, zielony czy też brązowy. Inne soczewki kolorowe, tzw. Wild Eyes to soczewki ze wzorami, pozwalające na zmianę wizerunku na nietypowy. W ich zakresie mamy na przykład soczewki kocie oczy. Ciekawą propozycją są soczewki o niecodziennych dla oczu barwach - białej, czerwonej, czy też żółtej i czarnej. Jeśli soczewka kolorowa występuje w formie delikatnego odcienia, stosowana jest ona do podkreślenia i wzmocnienia istniejącego koloru tęczówki i dodania do niego kolorowych refleksów. Kolorowe soczewki mogą mieć całkowite krycie i wówczas zmieniają naturalny kolor oczu osoby, która je nosi. Soczewki kolorowe należy regularnie pielęgnować, a więc czyścić je przy użyciu specjalnych płynów i przechowywać w sterylnych pojemnikach. Można spotkać w sklepach optycznych jednodniowe soczewki kolorowe, jaki soczewki o dłuższym terminie przydatności.

Najpopularniejsi producenci soczewek kolorowych

Soczewki kolorowe produkują następujące firmy:

Acuvue:
  • Acuvue 2 Colours Opaque - są to soczewki kolorowe przeznaczone do systematycznej wymiany, pozwalające na zmianę koloru oczu. Można je nosić 2 tygodnie w trybie dziennym.
  • Acuvue 2 Colours Enhancers - soczewki pozwalające na podkreślenie koloru oczu, przeznaczone do noszenia przez 2 tygodnie w trybie dziennym.
FreshLook:
  • FreshLook ColorBlends - soczewki pozwalające zmienić kolor oczu.
  • FreshLook Colors - pozwalające na zmianę koloru oczu, dostępne w sześciu barwach.
  • FreshLook Dimensions - soczewki kolorowe z ciemną otoczką, pozwalające na zmianę koloru i wyrazu oczu.
Czy chcesz kontynuować?