W Szkla.com kupisz tanie soczewki kontaktowe renomowanych producentów. Mamy największy wybór soczewek online w Polsce, a 97% zamówień na szkła kontaktowe realizujemy w 24h!
Zaufało nam już ponad 100 000 Klientów, dołącz do nich i Ty!

Soczewki na dzień i noc

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 18

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 18

Strona
na stronę

Soczewki na noc i na dzień

Zakładanie i zdejmowanie soczewek oraz ich codzienna pielęgnacja może okazać się kłopotliwa dla osób, które na co dzień są zmuszone do noszenia szkieł kontaktowych. Niemniej jednak jest to jedna z najprostszych alternatyw dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Na rynku znajdują się soczewki na noc i dzień, przy których nie ma potrzeby ich zdejmowania w okresie snu. Słowem, w soczewkach na noc i na dzień można chodzić całą dobę.

Charakterystyka soczewek całodobowych

Soczewek na noc i na dzień używa się w trybie 24-godzinnym, bez konieczności ich zdejmowania i umieszczania w płynie na noc. Są one wygodne i pozwalają na całkowite pominięcie etapu regularnego ich pielęgnowania. Soczewki Night&Day są soczewkami przedłużonego noszenia, które są innowacyjne w stosunku do soczewek elastycznych, w których przez pewien czas można spać, ale i tak wymagane jest ich regularne, systematyczne odkażanie i czyszczenie. Przy soczewkach dzień i noc nie ma potrzeby ich ściągania przez wiele kolejnych dni, nawet do miesiąca.

Zalety soczewek na noc i na dzień

Wśród głównych zalet, jakie przypisuje się soczewkom na dzień i na noc, należy wymienić:

 • Brak konieczności codziennej pielęgnacji,
 • Możliwość idealnego widzenia nawet po przebudzeniu się w nocy,
 • Wygodę i komfort użytkowania,
 • Korzystną cenę,
 • Możliwość całkowitego zapomnienia o wadzie wzroku.

Dla kogo przeznaczone są soczewki całodobowe?

Przeznaczone są one głównie dla osób z poważnymi wadami wzroku, przy których szkła okularowe mają dużą grubość. Soczewki na noc i na dzień pozwalają takim osobom na dobre widzenie w trakcie całej doby, bez względu na to, czy wstają w nocy zobaczyć, która jest godzina, czy też uczęszczają do pracy. Soczewki tego typu są polecane osobom aktywnym, wygodnym, które wiedzą, że nie będą systematycznie czyścić szkieł kontaktowych. Na noc i na dzień soczewki okażą się najlepszym wyborem dla osób wyjeżdżających na biwak czy też w długą wyprawę, gdzie nie będą miały warunków do pielęgnowania i przechowywania zwykłych soczewek kontaktowych o normalnym trybie noszenia.

Tylko markowe soczewki całodobowe

Soczewki kontaktowe na dzień i noc znajdujące się w ofercie sklepu Szkla.com to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek całodobowych?

 • Alcon:
  • AIR OPTIX Night&Day Aqua - soczewki o przedłużonym noszeniu, z dodatkowym nawilżeniem Aqua. Posiadają lekko niebieskie zabarwienie,
 • CooperVision:
  • Biofinity - soczewki silikonowo-hydrożelowe, łączące w sobie technologie materiałową AquaForm z zaawansowanym sferycznym projektem soczewki.
 • Bausch&Lomb:
  • PureVision - zapewniają wysoki komfort noszenia przez całą dobę, równoważą tlen i wodę, dzięki wykorzystaniu technologii AerGel.
  • PureVision 2 HD - nowoczesne soczewki, w których zastosowano optykę o wysokiej rozdzielczości High Definition.