Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych Szkla.com S.A.
Chcę otrzymywać drogą elektroniczną informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2013 r. poz. 1422) pochodzące od Szkla.com S.A.

Soczewki kontaktowe 2 tygodniowe

Sortuj wg:
Aveo 2-weeks 6 szt.

Od: 49.99 zł (6 szt.)

Ze zniżką: 44.99 zł więcej o zniżkach

AirView HD Plus 2 weeks 6 szt.

Od: 49.99 zł (6 szt.)

Ze zniżką: 44.99 zł więcej o zniżkach

Acuvue Advance 6 szt.

Od: 64.99 zł (6 szt.)

Ze zniżką: 58.49 zł więcej o zniżkach

AirView HD Plus 2 weeks 1 szt.

Od: 13.99 zł (1 szt.)

Ze zniżką: 12.59 zł więcej o zniżkach

WYPRZEDAŻ - Acuvue 2 - 6 szt.

Od: 48.99 zł (6 szt.)

Ze zniżką: 44.09 zł więcej o zniżkach

WYPRZEDAŻ - Acuvue Advance 6 szt.

Od: 48.99 zł (6 szt.)

Ze zniżką: 44.09 zł więcej o zniżkach

WYPRZEDAŻ - Acuvue Oasys 6 szt.

Od: 59.99 zł (6 szt.)

Ze zniżką: 53.99 zł więcej o zniżkach

Soczewki dwutygodniowe

Soczewki kontaktowe pozwalają na więcej swobody osobom, które zmuszone są do korzystania ze szkieł korekcyjnych. Dzięki nim można uprawiać wiele sportów, które były w zasadzie niedostępne dla tych, którzy noszą tradycyjne szkła okularowe. Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe o różnym terminie przydatności do użycia. Nosi się je w terminie jednodniowym, dwutygodniowym, miesięcznym, kwartalnym, czy pół rocznym i rocznym. W niniejszym artykule poruszamy tematykę soczewek dwutygodniowych.

Czym są soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe są soczewkami tzw. systematycznej wymiany. Po upływie założonego czasu od ich pierwszego założenia, należy je wyrzucić i wymienić na nowe. Oprócz tego, w toku ich użytkowania trzeba w odpowiedni sposób je pielęgnować. Dwutygodniowe soczewki są wybierane coraz częściej przez tych użytkowników, którzy dotychczas korzystali z miesięcznych soczewek. Powód jest prosty - zachowują one czystość przez cały okres ich stosowania, nie osadzają się na nich zbyt duże ilości osadów białkowych, a jeśli soczewka ulegnie zniszczeniu lub zgubieniu już w pierwszych dniach jej noszenia, nie będzie to wielką stratą, jak to ma miejsce w przypadku soczewek rocznych. W soczewkach dwutygodniowych, jak sama nazwa wskazuje, istnieje konieczność wymiany szkieł w odstępach 14-dniowych. W sklepach optycznych sprzedawane są również soczewki dwutygodniowe, które nosi się jednak tylko tydzień - za to w systemie dzień i noc. Oznacza to, że soczewki nie są przechowywane na noc w pojemniku z płynem, ale są myte i nakładane z powrotem na oczy. 14 dni to optymalny, zalecany przez producentów okres używania soczewek dwutygodniowych. W tym czasie nadają się do noszenia, zakładając, że nie dopuści się do gromadzenia na ich powierzchni osadów białkowych ani rozwoju drobnoustrojów. W tym celu należy je regularnie czyścić i trzymać w sterylnych pojemnikach w płynie do soczewek. Dwutygodniowe soczewki to soczewki miękkie, które dzielą się na zwykłe soczewki dziennego stosowania i soczewki typu "dzień i noc" w wersji do przedłużonego noszenia.

Zalety soczewek dwutygodniowych

Soczewki dwutygodniowe są wygodne w noszeniu, zapewniają komfort widzenia i są stosunkowo niedrogie. Można w nich wykonywać wszystkie czynności, dla których okulary stanowią pewne ograniczenie. Dzięki soczewkom dwutygodniowym o przedłużonym noszeniu, osoby z wadami wzroku w ogóle mogą zapomnieć o swoich problemach ze wzrokiem. Jest to duża wygoda i właśnie głównie z uwagi na ten fakt warto jest polecić soczewki dwutygodniowe. Inna kwestia jest taka, że soczewka dwutygodniowa zachowuje czystość przez cały okres jej użytkowania, zakładając, że w odpowiedni sposób będzie ona czyszczona.

Dla kogo?

Ten typ soczewek kontaktowych będzie idealny dla osób, które w krótkim okresie czasu chcą pozbyć się okularów. Soczewki dwutygodniowe można zakupić na przykład na wakacje, kiedy wiemy, że będziemy bardzo aktywni, albo chcemy pływać w basenie i nosić okulary przeciwsłoneczne. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie soczewki kontaktowe. Soczewki dwutygodniowe będą przydatne dla imprezowiczów, którzy obawiają się, że mogą potłuc okulary w dyskotece czy w klubie. Podobnie ma się kwestia w odniesieniu do sportowców. Oni również w wielu przypadkach nie mogą sobie pozwolić na noszenie okularów. Za przykład weźmy chociażby piłkarzy, siatkarzy, pływaków, czy też bokserów.

Najbardziej popularne dwutygodniowe soczewki kontaktowe

Wśród soczewek dwutygodniowych największą popularnością cieszą się soczewki dwutygodniowe Johnson&Johnson, Acuvue Oasys, które można nosić przez cały tydzień, dzień i noc, bez konieczności ich zdejmowania. Jeśli ich użytkownik nie widzi żadnych znaczących oznak, np. nie pogarsza mu się pole widzenia, okres ten może zostać nawet przedłużony.

Wśród firm, które produkują soczewki dwutygodniowe, należy wymienić:

Johnson&Johnson:
  • Acuvue Advance - wykonane z zastosowaniem technologii HYDRACLEAR, utrzymują komfort widzenia przez cały okres stosowania, są bardzo wygodne, dzięki czemu nawet nie czuć ich na oku.
  • Acuvue OASYS - soczewki pozwalają na noszenie ich w trybie 14-dniowym, ze zdejmowaniem na noc, albo 7-dniowym bez zdejmowania. Przy ich zastosowaniu nie odczuwa się suchości oczu.
  • Acuvue Oasys for Astigmatism - soczewki dwutygodniowe, o wysokim stopniu uwodnienia, korygujące astygmatyzm.
  • Acuvue 2 - zaawansowane, nowoczesne soczewki kontaktowe. Są to soczewki dwutygodniowe Johnson przeznaczone do systematycznego noszenia dziennego przez 2 tygodnie lub przedłużonego noszenia przez tydzień, bez konieczności ich zdejmowania.
Cooper Vision:
  • Avaira -  miękkie soczewki silikonowo-hydrożelowe, które służa do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności
Czy chcesz kontynuować?