W Szkla.com kupisz tanie soczewki kontaktowe renomowanych producentów. Mamy największy wybór soczewek online w Polsce, a 97% zamówień na szkła kontaktowe realizujemy w 24h!
Zaufało nam już ponad 100 000 Klientów, dołącz do nich i Ty!

Krople do oczu

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę

Krople do oczu

Zespół suchego oka może być uznany za swego rodzaju chorobę cywilizacyjną, jako że cierpi na niego wiele osób na całym świecie. Czasem nawet możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że pieczenie oczu, gorsze widzenie, czy po prostu dyskomfort jest spowodowany właśnie zbyt suchą gałką oczną. Można jednak zapobiegać takim sytuacjom, stosując odpowiednie krople do oczu. Zastępują one naturalne łzy, które są elementem prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Jeśli łez jest za mało, oko zbyt się wysusza. W tym momencie warto zastosować krople do oczu. Są one polecane także osobom, które noszą soczewki kontaktowe, albo pracują przy komputerze.

Sztuczne łzy

Krople do oczu bardzo często są nazywane po prostu "sztucznymi łzami". Nawilżają one oko i pozwalają na uzyskanie wysokiego komfortu widzenia. Krople do oczu kupuje się w aptekach bez recepty. W skład podstawowych kropli do oczu wchodzą woda i polimery, czyli substancje, dzięki którym woda jest zatrzymywana na powierzchni oka. Jakość kropli jest uzależniona od ich składu i od typu zastosowanych w nich polimerów. Najczęściej w skład kropli do oczu wchodzi również kwas hialuronowy, będący naturalnym elementem struktury oka.

Dlaczego warto stosować krople do oczu?

Stosowanie kropli do oczu niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim, dzięki nim oko jest skutecznie nawilżone. Nie dopuszczają one do powstania zespołu suchego oka. Szczególnie zalecane jest wykorzystywanie kropli do oczu przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Należy przy tym dodać, że krople te nie powinny zawierać żadnych konserwantów. Zawierające konserwanty krople do oczu soczewki uszkodzą, powodując ich odbarwienie. Pojedyncze dawki kropli do oczu można śmiało używać razem z soczewkami kontaktowymi. Krople nawilżające do oczu będą odpowiednie dla tych osób, które często przesiadują przed komputerem. Dzięki temu oko nie będzie zmęczone ani wysuszone, a jakość widzenia po zastosowaniu kropli wyraźnie wzrośnie. Dlatego też krople do oczu zalecane są grafikom, programistom, księgowym, jak i wszystkim tym osobom, które na co dzień wykorzystują komputer do swojej pracy zawodowej.

Tylko markowe krople do oczu

Krople do oczu znajdujące się w ofercie sklepu Szkla.com to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu. Obecnie do najpopularniejszych kropli do oczu należą te, o szerokich właściwościach nawilżających, eliminujących syndrom suchego oka, redukujących podrażnienia i zaczerwieniania, a także uczucie pieczenia. Stosowane są również w przypadku zmęczonych oczu, narażonych na długotrwałe działanie komputera i innych urządzeń elektronicznych. Ponadto, w związku z coraz częstym użytkowaniem soczewek kontaktowych, zaobserwowano wysokie zapotrzebowanie na krople nawilżające przeznaczone do soczewek kontaktowych noszonych w trybie dziennym, całodobowym oraz w przypadku soczewek jednodniowych.

Jakie są rodzaje kropli do oczu?

  • Clean Active Premium Drops - silnie działające krople do oczu minimalizujące uczucie zmęczonych oczu i nadających im natychmiastową ulgę. Zalecane są osobom, które na co dzień korzystają z soczewek kontaktowych, spędzają wiele czasu przed komputerem, wykonują czynności wymagające wzmożonego wysiłku oczu, spędzają większość dnia w klimatyzowanych pomieszczeniach, samochodzie lub samolocie oraz są narażone na zanieczyszczenia powietrza. W składzie zawierają hialuronian sodu, który posiada właściwości nawilżające. W rezultacie, natychmiast można odczuć poprawę i wyższy komfort widzenia. Ponadto, krople neutralizują suchość w oku i regulują proces naturalnego łzawienia. Inne składniki to kwas borowy posiadający właściwości oczyszczające oraz hydroksyetyloceluloza nadająca kroplom odpowiednią konsystencję.
  • Hyal-Drop multi - środek w postaci kropli gwarantujący natychmiastowe ukojenie i nawilżenie oczu. Dzięki naturalnym składnikom regeneruje, odświeża i łagodzi efekt suchego oka. Daje niesamowitą ulgę zmęczonym, czerwonym, podrażnionym i łzawiącym oczom. Jego zastosowanie rekomendowane jest dla nawilżenia miękkich i twardych soczewek, których użytkowanie trwa nawet cały dzień. Skutecznie zwalcza suchość oka wywołaną działaniem klimatyzacji, dymem papierosowym, emitowaniem światła z urządzeń elektrycznych czy silnym wiatrem. Działanie kropli opiera się na uzupełnianiu naturalnego biopolimeru obecnego w strukturze oka i łzach. Produkt można stosować nawet 3 miesiące po otwarciu, do każdego rodzaju soczewek. Bezpieczny i prosty w użytkowaniu, dzięki braku konserwantów.
  • Eyeye Hydraclair z prowitaminą b5 - krople przeznaczone do codziennej ochrony, pielęgnacji i odżywiania oczu obciążonych użytkowaniem różnego typu soczewek kontaktowych. Dzięki obecności prowitaminy B5 wzmocniona zostaje rogówka oka oraz szybszą i dokładniejszą jej regenerację. Prowitamina B5 nie tylko wzmacnia odbudowę rogówki, ale także korzystnie wpływa na jej ogólny stan. Krople można stosować do wszystkich typów soczewek kontaktowych. Są bezpieczne zarówno przy minusowych, jak i plusowych mocach. W wyniku technologii Responsive Care, zapotrzebowanie na witaminę B5, nigdy nie jest przekroczone. Podstawowa właściwość kropli to ochrona przed suchością, zaczerwienieniem, podrażnieniami oraz zmęczeniem oczu. Zawiera składniki aktywne tj. dexpanthenol 2% oraz HydraFlex 0.5%, a także konserwanty tj. polyhexanide 0.0001%. Dostępne są zarówno w postaci klasycznych kropli w 15 ml opakowaniu, jak i ampułkach 20 x 0,35 ml.
  • Herbal Eye Drops - krople do oczu z ziołowym kompleksem. Zawierają wyciąg z świetlika, jak i czarnej borówki. Zwiększają komfort widzenia, dzięki kojącym właściwościom, zwłaszcza w przypadku zmęczonych i podrażnionych oczu. W wyniku naturalnych składników, krople przynoszą ulgę podczas pieczenia i zaczerwienienia oczu. Sprawdzają się także w łagodzeniu syndromu suchego oka. Środek może być stosowany w przypadku użytkowania soczewek. Ponadto, polecany jest osobom cierpiącym z powodu podrażnień powstałych ze stosowania szkieł kontaktowych, narażonych na ciągłe przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, długo pracujących przed komputerem oraz zawodowym kierowcom. Świetlik lekarski, który wchodzi w skład kropli, ma właściwości przeciwzapalne, w związku z czym, zmniejsza się ryzyko reakcji alergicznych. Natomiast czarna borówka wpływa na ograniczenie uszkodzeń komórek oka, wzmacnia naczynia włosowate oraz utrzymuje wzrok w dobrej kondycji.
  • Horien Aqua Comfort - krople do oczu zapewniające wysoki i długotrwały komfort widzenia. Zalecane w przypadku odczuwania zmęczenia i suchości oczu. Dogłębnie nawilżają, nawadniają i dotleniają oczy. Zalecane do użytkowania zarówno dla osób noszących soczewki kontaktowe, jak i nie mających problemów ze wzrokiem. Dzięki, profesjonalnej formule zbudowanej na materiale Sodium Hyaluronate, możliwe jest zmniejszenie suchości oka oraz zminimalizowanie podrażnień powstałych w wyniku styczności z kurzem czy klimatyzacją. Krople poprawiają komfort noszenia soczewek, przez co ich stosowanie nie stanowi zagrożenia w obniżeniu funkcjonalności szkieł kontaktowych.
  • blink® intensive PLUS - krople o działaniu ochronnym. Zapewniają ulgę suchym, podrażnionym i zmęczonym oczom, narażonym na zanieczyszczenia, jak i naturalny proces starzenia. Wraz z upływem lat, nie tylko pogarsza się wzrok, ale również dochodzi do zaburzeń w produkcji łez i nawilżenia błony śluzowej oka. Zastosowanie kropli do oczu, które posiadają właściwości regenerujące, nawilżające i podnoszące komfort widzenia, poprawia wygląd oka, jak i jakość widzenia. Zaletą kropli Blink Intensive tears jest to, że można je stosować w przypadku użytkowania soczewek kontaktowych.