Zapoznaj sie z naszymi ekspertami. Jeżeli masz pytanie?
Po prostu je zadaj!

Formularz zawiera niepełne, lub błędne dane

Soczewki kwartalne

Soczewki z flagą Polski 2 szt. Soczewki z flagą Polski 2 szt.
Od:

29.99 zł

(2 szt.)
Kupuję
Ze zniżką:

26.99 zł


więcej o zniżkach
O produkcie pomoc

Soczewki kwartalne

Soczewki kwartalne są jednym z typów soczewek miękkich, który został wyodrębniony pod kątem długości trwania użytkowania jednej pary szkieł kontaktowych. Trzeba powiedzieć, że w przypadku kwartalnych soczewek można mówić o wielu zaletach, które nie są przypisywane do soczewek o krótszym terminie ważności.

Czym są soczewki kwartalne?

Soczewki kwartalne są miękkimi soczewkami, przeznaczonymi do systematycznej wymiany. Generalnie, można je nosić przez 3 miesiące bez przerwy, pamiętając o ich codziennej pielęgnacji. Podczas użytkowania soczewek 3-miesięcznych szkła muszą być regularnie czyszczone z osadów białkowych i wszelkich zanieczyszczeń, które osadzają się na ich powierzchni w tak długim terminie. Kwartalne soczewki z założenia przez 90 dni nie powinny utracić swoich właściwości, ale tylko wówczas, gdy ich pielęgnacja odbywa się prawidłowo. Budowa i właściwości soczewek kwartalnych sprawiają, że zapewniają one komfort widzenia przez bardzo długi czas. Noszenie soczewek kwartalnych jest wygodne i pozwala zapomnieć o wadzie wzroku przez cały dzień.

Zalety soczewek kwartalnych

Soczewki kwartalne zapewniają wysoki komfort widzenia i wygodę użytkowania. Z drugiej strony, na pewno wybór soczewek kwartalnych podyktowany jest chęcią oszczędności. W ogólnym rozrachunku są one tańsze od soczewek dwutygodniowych, czy miesięcznych.
Soczewki kwartalne mają specyficzną budowę i nie odkształcają się przez 90 dni ich noszenia. Konieczna jest przy nich solidna pielęgnacja, bowiem w przeciwnym wypadku oczy nie będą dobrze zabezpieczone. Brudne soczewki kontaktowe to najlepsza droga do powstania infekcji oka. Na ich powierzchni odkładają się wówczas osady białkowe i drobnoustroje, które utrudniają widzenie. Jeśli jednak zachowamy podstawowe zasady pielęgnowania soczewek, posłużą nam one przez 3 miesiące – tyle, ile wynosi termin ich użytkowania.

Dla kogo soczewki kwartalne będą odpowiednie?

Soczewki tego typu są szczególnie polecane osobom, którym w wysokim stopniu zależy na komforcie ich użytkowania. Głównie noszą je osoby, które mają poważne wady wzroku, ale nie chcą bądź nie mogą nosić klasycznych okularów. Soczewki kontaktowe trzymiesięczne noszą też osoby oszczędne, dla których zakup soczewek jednodniowych, miesięcznych lub dwutygodniowych to zbędny wydatek. Soczewki tego typu polecane są osobom obowiązkowym i systematycznym, z uwagi na obowiązek ich regularnej, codziennej pielęgnacji.
Przepraszamy ale podczas pobierania strony pojawił się problem!

Aby pomóc nam w jego szybkim rozwiązaniu prosimy o przesłanie wiadomości na adres zawierającej :

• adres strony, z której zostałeś przeniesiony na stronę błędu,
• jeżeli wypełniałeś formularz, prześlij nam dane jakie wpisywałeś,
• krótki opis czynności jakie wykonywałeś tuż przed pojawieniem się strony błędu.


Dziękujemy i pozdrawiamy,
Zespół Szkla.com
Jeśli maja Państwo pytania, chętnie na nie odpowiemy!