W Szkla.com kupisz tanie soczewki kontaktowe renomowanych producentów. Mamy największy wybór soczewek online w Polsce, a 97% zamówień na szkła kontaktowe realizujemy w 24h!
Zaufało nam już ponad 100 000 Klientów, dołącz do nich i Ty!

Soczewki kontaktowe

Zobacz jako Siatka Lista

1 pozycja

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 pozycja

na stronę

Wszystkie soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie, nie tylko przez osoby z wadą wzroku, ale także te, które pragną zmienić kolor swoich oczu. Zresztą nic w tym dziwnego - soczewki zapewniają nam wygodę noszenia przy jednoczesnej poprawie jakości widzenia. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym, oferta tego typu produktów jest coraz szersza, a przez to coraz lepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Wybierając soczewki powinniśmy wybrać się do specjalisty, a jeśli znamy już dokładnie nasz problem, skorzystać z oferty sklepu, który umożliwia konsultację z okulistami i optometrystami. Zanim jednak do tego dojdzie, warto poznać wszystkie możliwości, jakie oferuje nam to rozwiązanie.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?

Soczewki dostosowane są nie tylko do wady wzroku (o czym wspomnimy później), ale także do trybu naszego życia, wygody, której oczekujemy od tego typu produktu. Dlatego możemy podzielić je pod względem czasu użytkowania:

  • Soczewki jednodniowe - to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla osób, które korzystają z soczewek raczej sporadycznie, na przykład podczas ćwiczeń. Tego typu produkty mogą być jednak idealne także dla tych, którzy nie mają cierpliwości do codziennego rytuału oczyszczania i zalewania soczewek. Soczewki jednodniowe nie wymagają czyszczenia. Na koniec dnia po prostu zdejmujemy je i wyrzucamy. Zalicza się do nich soczewki Aucuve 1-Day Moist, Acuvue 1-Day Trueye, Dailies AquaComfort Plus czy Proclear 1 Day.

  • Soczewki dwutygodniowe - przeznaczone do korzystania przez dwa tygodnie w trybie dziennym, bądź przez tydzień w trybie dzień i noc. Zalicza się do nich soczewki Acuvue Oasys i AquaView Moist 2 weeks.

  • Soczewki miesięczne - w tym przypadku warto wybrać model, który idealnie dopasuje się do naszego trybu dnia. Możemy je bowiem nosić przez 8 lub 12 godzin, w zależności od wskazań produktu. Soczewki miesięczne musimy oczyszczać codziennie wieczorem. Zalicza się do nich soczewki Biofinity, Air Optix Aqua, PureVision 2 HD i Soflens 59.

  • Soczewki kwartalne - to rozwiązanie idealne dla tych, którzy nie przepadają za zmianami. Tak samo jak w przypadku miesięcznych soczewek, wymagają one codziennej pielęgnacji. Zalicza się do nich soczewki Crazy Lens RX.

  • Soczewki roczne - analogicznie do powyższych, soczewki roczne nadają się do użytku przez rok. Musimy dbać o nie codziennie, aby były one bezpieczne dla naszych oczu. Zalicza się do nich soczewki Proclear Sphere RX i Zero 6 Sphere.

  • Soczewki kolorowe - w przeciwieństwie do wymienianych wcześniej soczewek, te nie są przeznaczone do korygowania wzroku, a jedynie zmieniania barwy oka. Kolory soczewek są przeróżne, czasem jednolite a czasem układające się w niesamowite wzory. Nadają się w sam raz na imprezy, dla lubiących eksperymentować indywidualistów. Kolorowe soczewki występują zarówno w wersji korekcyjnej jak i tak zwanych "zerówek", czyli dostosowanych do oka bez wad widzenia. Zalicza się do nich soczewki AquaView Color, Air Optix Color i FreshLook ColorBlends.

  • Soczewki toryczne - te soczewki polecane są osobom z astygmatyzmem, które mają trudność z ostrym widzeniem niezależnie od odległości. Korygują wadę krótkowzroczności i nadwzroczności, dlatego nadają się zarówno dla osób, które noszą tak zwane "plusy", jak i "minusy". Zalicza się do nich soczewki Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism, Biofinity Toric i PureVision 2 HD for Astigmatism.

  • Soczewki progresywne - polecane są zwłaszcza osobom po 40. roku życia, które cierpią na prezbiopię, czyli tak zwaną starczowzroczność. Dzięki soczewkom progresywnym oko przystosowuje się do widzenia z każdej odległości, dlatego korzystająca z nich osoba nie musi zakładać okularów do czytania. Zalicza się do nich soczewki Biofinity Multifocal, Acuvue 1-Day Moist Multifocal i PureVision 2 HD for Presbyopia.

Warto zastanowić się, czy chcemy skorzystać z soczewek, które należy zdejmować na noc, czy też z opcji na dzień i na noc, które umożliwiają nam spanie bez konieczności zdejmowania soczewek. To opcja idealna zwłaszcza dla zabieganych osób i zapominalskich, którym zdarza się zapomnieć na wieczór o wyjęciu soczewek. Tego typu praktyki mogą doprowadzić do poważnych problemów ze spojówką, dlatego lepiej nie ryzykować korzystania ze zwykłych soczewek, które nie mają przedłużonego trybu działania.

Dobór soczewek kontaktowych w zależności od producenta

W tej chwili na rynku znajduje się naprawdę mnóstwo soczewek kontaktowych, które kuszą swoją ceną i doskonałym wykonaniem. Wiadomo jednak, że lepiej korzystać z produktów sprawdzonych firm, które zdążyły już zaskarbić sobie zaufanie wielu użytkowników. Takimi firmami są Johnson & Johnson (soczewki Acuvue), Alcon (m.in soczewki Air Optix), CooperVision (m.in soczewki Biofinity) czy chociażby Bausch&Lomb (m.in soczewki PureVision). Najważniejsze jednak, by dobrać odpowiednie soczewki do wad wzroku i swoich preferencji. Wybór marki, to kwestia drugorzędna, w której z pewnością pomoże Wam nasi specjaliści podczas rozmowy telefonicznej lub korespondencji mailowej.