W Szkla.com kupisz tanie soczewki kontaktowe renomowanych producentów. Mamy największy wybór soczewek online w Polsce, a 97% zamówień na szkła kontaktowe realizujemy w 24h!
Zaufało nam już ponad 100 000 Klientów, dołącz do nich i Ty!

Soczewki toryczne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę

Soczewki toryczne

Wśród wad wzroku na szczególną uwagę zasługuje astygmatyzm, który niestety jest wadą na tyle poważną, że dotychczas uniemożliwiał wykorzystywanie soczewek kontaktowych. Na szczęście, osoby zmagające się z astygmatyzmem nie muszą już nosić okularów korekcyjnych. W ich miejsce mogą wybrać specjalnie zaprojektowane soczewki toryczne.

Co to są soczewki toryczne?

Są to soczewki dla astygmatyków (tzw. soczewki astygmatyczne), pozwalające na skuteczną korekcję wady wzroku. Umożliwiają uzyskanie wysokiego komfortu widzenia, przy jednoczesnym braku konieczności wykorzystywania na co dzień okularów. Toryczne soczewki kontaktowe są przeznaczone specjalnie dla tych wad wzroku, które na dodatek są połączone z astygmatyzmem. Noszenie soczek torycznych gwarantuje osobom z astygmatyzmem doskonałe widzenie. Producenci soczewek astygmatycznych zapewniają, że przy ich noszeniu nie istnieje ryzyko wystąpienia infekcji czy też pogorszenia się widzenia.

Zalety soczewek torycznych

Soczewki toryczne pozwalają na uzyskanie idealnego widzenia krótkowidzom i dalekowidzom, którzy dodatkowo są obarczeni astygmatyzmem. Są one wygodne i komfortowe w noszeniu. Wymagają jedynie pielęgnacji, polegającej na ich regularnym czyszczeniu i umieszczaniu w specjalnym płynie do soczewek. Soczewki astygmatyczne likwidują konieczność korzystania z okularów korekcyjnych.

Dla kogo soczewki toryczne?

Dla astygmatyków soczewki do niedawna w ogóle nie były dostępne. Skazani byli oni więc na okulary. Dziś soczewki toryczne pozwalają na wykorzystywanie szkieł kontaktowych osobom z taką wadą wzroku. Siłą rzeczy, można powiedzieć, że soczewki toryczne są przeznaczone dla osób z wadą wzroku połączoną z astygmatyzmem, która nie chce nosić okularów. Taka soczewka toryczna będzie przydatna dla sportowców, aktorów, a także dla osób aktywnych, lubiących wszelkiego rodzaju rozrywki, dla których okulary tradycyjne stanowią pewne ograniczenie. Korekcja astygmatyzmu u osób, które ukończyły 40 rok życia odbywa się za pomocą soczewek torycznych progresywnych.

Rodzaje soczewek torycznych

Soczewki kontaktowe toryczne dla osób z astygmatyzmem dostępne są zarówno w wersjach dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów.

Tylko markowe soczewki toryczne

Toryczne soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie sklepu Szkla.com to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są ceny soczewek torycznych?

Cena soczewek kontaktowych torycznych uzależniona jest od dwóch czynników - trybu ich noszenia oraz marki, która bardzo często wiąże się z nowoczesnością wykorzystanych rozwiązań i tym samym komfortem użytkowania soczewek. I zgodnie z tym jednodniowe soczewki toryczne kosztują około 2,80 - 3,90 zł za sztukę, dwutygodniowe około 18 zł, miesięczne 13 - 26 zł, a roczne około 379 zł. Warto zaznaczyć, że niektóre z tych typów soczewek dostępne są w opakowaniach o różnych wielkościach i tam najczęściej panuje zasada - im większe opakowanie, tym cena za jedną soczewkę jest niższa.

Jakie są rodzaje soczewek torycznych?

 • Toryczne soczewki jednodniowe
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM - toryczne soczewki kontaktowe firmy Johnson & Johnson, które dedykowane są osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Cechują się wysoką stabilnością, a do ich stworzenia zastosowano innowacyjną technologię LACREON, która zapewnia oczom maksymalny poziom komfortu i nawilżenia. Produkt został dodatkowo wyposażony w filtry UVA i UVB.
  • Biomedics 1 Day Extra toric - jednodniowe soczewki toryczne, które stworzono w celu korekcji astygmatyzmu. Innowacyjny materiał, z którego zostały zaprojektowane, zapewni oczom użytkownika maksymalne nawilżenie i komfort przez cały dzień noszenia soczewek, umożliwiając jednocześnie perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji. Produkt jest ponadto idealnym wyborem dla alergików i może być użytkowany przez osoby mające problem z nadwrażliwością oczu.
  • Biotrue® ONEday for Astigmatism - soczewki dedykowane astygmatykom, które stworzone zostały z materiału nowej generacji HyperGel. Dzięki temu gwarantują one oczom użytkownika wysoki poziom nawilżenia i swobodny dostęp tlenu, co przekłada się na ich wygodne użytkowanie. Wyposażono je także w filtry UV, co pozwoli chronić Twoje oczy przed niezdrowym promieniowaniem słonecznym.
  • Clariti® 1 Day Toric - innowacyjne soczewki toryczne, które cechują się zaokrąglonymi krawędziami oraz wysokim poziomem nawilżenia i natlenienia. Ich zaletą jest ponadto wysoka stabilność, dzięki czemu będą idealnym wyborem dla astygmatyków. Zapewnią Ci maksymalny komfort widzenia i ostre, wyraźne widzenie w każdej sytuacji. Zawierają także filtry UV, dzięki czemu oczy są jeszcze bardziej bezpieczne i zdrowe.
  • Dailies® AquaComfort Plus® Toric - soczewki toryczne cechujące się idealnym poziomem nawilżenia oraz zapewniające maksymalny komfort wygody podczas ich użytkowania. Dodatkowo ich aplikacja jest bardzo prosta, dzięki specjalnym oznaczeniom na soczewce, co czyni je idealnym wyborem nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Zapewnią Ci wyraźne widzenie bez szumów, refleksów oraz efektu halo. Stworzone z myślą o astygmatykach.
  • SofLens® Daily Disposable Toric for Astigmatism - toryczne soczewki kontaktowe, które cechują się wysokim uwodnieniem i przepuszczalnością tlenową. Gwarantują użytkownikom niezwykły komfort i wygodę, zapewniając jednocześnie ostre i wyraźne widzenie, co jest możliwe dzięki innowacyjnej technologii High Definition. Produkt jest ponadto dodatkowo ustabilizowany, dzięki czemu soczewki nie wypadają ani nie wywijają się. To idealny wybór dla astygmatyków.
 • Toryczne soczewki dwutygodniowe
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - soczewki toryczne, które będą idealnym wyborem dla astygmatyków. Zapewnią Ci najwyższy komfort oraz ostrość widzenia, jak i optymalne nawilżenie przez cały czas użytkowania. Dzięki technologii HydraClear, którą zastosowano w ich tworzeniu, chronią Twoje oczy przed niepożądanym wysychaniem i podrażnieniami, a zawarte w nich filtry UV sprawiają, że oczy są bezpieczne nawet w mocnym słońcu.
 • Toryczne soczewki miesięczne
  • Air Optix® for Astigmatism - toryczne soczewki kontaktowe, które dedykowane są astygmatykom. Dzięki innowacyjnej technologii, której użyto podczas ich produkcji, zagwarantują Ci ostre i wyraźne widzenie w każdej sytuacji, oraz optymalny komfort użytkowania. Soczewki błyskawicznie dopasowują się do oka, w związku z czym są praktycznie niewyczuwalne. Cechuje je także łatwa aplikacja, dzięki czemu ich noszenie jest błahe nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
  • Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism - miesięczne soczewki toryczne dla astygmatyków. Dostępne są w szerokim zakresie mocy, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model idealny dla siebie. Produkt ten zapewni Ci doskonałe widzenie oraz wolność od szumów, refleksów i efektu halo. Ponadto dzięki zastosowaniu technologii nowej generacji zagwarantują Twoim oczom perfekcyjne nawilżenie oraz optymalną przepuszczalność tlenową.
  • AquaView Toric - soczewki toryczne nowej generacji. W ich tworzeniu zastosowano innowacyjną technologię Prism Ballasted Design, która zapewni Twoim oczom maksymalny komfort i wygodę, gwarantując stabilność soczewki. Produkt ten pozwoli Ci perfekcyjnie widzieć w wysokiej rozdzielczości we wszystkich kierunkach, a dodatkowe zabarwienie na soczewce ułatwi jej aplikację. To idealny wybór dla astygmatyków.
  • Biofinity® Toric - soczewki dedykowane astygmatykom wykonane z nowoczesnego materiału hydrożelowego, który sprawia, że soczewki są wysoce gładkie i miękkie. Produkt zapewnia maksymalne nawilżenie i dotlenienie, dzięki czemu z powodzeniem chroni oczy użytkownika przed podrażnieniami oraz infekcjami. Soczewki nie wypadają ani nie podwijają się, cechując się przy tym optymalną stabilnością.
  • Clariti® Toric - soczewki toryczne stworzone z myślą o osobach zmagających się z astygmatyzmem. Wyposażono je w filtry UV, a przy ich tworzeniu zastosowano nowoczesną technologię Advanced Edge Technology, która zapewnia ich użytkownikom wysoką wygodę noszenia, dzięki praktycznie niewyczuwalnej obecności soczewki na oku. Zagwarantują Ci widzenie w wysokiej rozdzielczości, bez refleksów, szumów i efektu halo.
  • Eyeye Bioxy Toric - soczewki astygmatyczne, które cechują się asferyczną budową oraz innowacyjnym systemem automatycznego zwilżania, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort i wygodę podczas ich noszenia, oraz sprawiają, że widziany obraz jest jeszcze bardziej ostry i wyraźny niż kiedykolwiek. Są idealnym wyborem dla alergików i osób o wrażliwych oczach - całkowicie pozbawione alergenów.
  • Proclear Toric - soczewki dedykowane astygmatykom, przeznaczone do użytkowania w trybie miesięcznym. Wykonano je z innowacyjnego materiału, który zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie, oraz wyposażono je w dodatkową barierę ochronną, chroniącą przed gromadzeniem się osadów białkowych. Specjalny stabilizator dodatkowo chroni soczewkę przed wypadaniem i podwijaniem się, co jest bardzo ważne w przypadku astygmatyzmu.
  • PureVision® 2 HD for Astigmatism - soczewki toryczne dedykowane astygmatykom. Stworzono je z nowoczesnego materiału Balafilcon A, który sprawia, że są niezwykle miękkie i elastyczne, co przekłada się na wysoki komfort ich noszenia. Produkt idealnie dopasowuje się do oka i zapewni Ci wyraźne i ostre widzenie, bez efektów halo, rozmywania się, szumów oraz refleksów.
  • PureVision® Toric - soczewki toryczne, które zostały zaprojektowane z myślą o astygmatykach. Cechują się wysoką przepuszczalnością tlenową oraz udoskonalonym transportem wody w obrębie soczewki, co przekłada się na wysoki komfort podczas ich noszenia. Skutecznie korygują wzrok, zapewniając wyraźne i ostre widzenie w wysokiej rozdzielczości.
  • SofLens® 66 Toric - soczewki toryczne, przeznaczone do dziennego trybu stosowania. Zaprojektowano je z nowoczesnego materiału Alphafilcon A, dzięki czemu są wysoce uwodnione i cechują się maksymalnym stopniem uwodnienia. Produkt jest ponadto łatwy w aplikacji, nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Soczewki te zapewnią Ci wyraźne i perfekcyjne widzenie, skutecznie korygując wadę wzroku.
  • ULTRA for Astigmatism - soczewki toryczne dla astygmatyków, które zapewnią Ci idealne i wyraźne widzenie w każdej odległości. To produkt polecany zwłaszcza osobom, które dużo czasu spędzają przed ekranem komputera. Cechuje się bowiem wysokim poziomem nawilżenia, które znajduje się na najwyższym poziomie nawet w ciągu 16 godzin użytkowania soczewek. Jedna para jest przeznaczona do użytku przez okres miesiąca.
 • Toryczne soczewki roczne
  • Zero 6 Toric RX - soczewki toryczne dla astygmatyków, stworzone z hydrożelowego materiału Polymacon, który dzięki swej miękkości i elastyczności zapewnia ich użytkownikom wysoki komfort podczas noszenia. Produkt ten perfekcyjnie dopasowuje się do oka oraz jest dostępny w wielu różnych zakresach mocy. Dodatkowe zabarwienie ułatwi aplikację soczewek, dzięki czemu jest to bardzo dobry wybór również dla niedoświadczonych użytkowników.