W Szkla.com kupisz tanie soczewki kontaktowe renomowanych producentów. Mamy największy wybór soczewek online w Polsce, a 97% zamówień na szkła kontaktowe realizujemy w 24h!
Zaufało nam już ponad 100 000 Klientów, dołącz do nich i Ty!

Soczewki toryczne progresywne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Soczewki toryczne progresywne

Wraz z wiekiem (między 40. a 50 rokiem życia), kiedy zmniejsza się sprawność mięśni oka i elastyczność soczewki oka, pojawia się prezbiopia nazywana również starczowzrocznością. Osoba dotknięta prezbiopią ma trudności w ostrym widzeniu przedmiotów znajdujących się w bliskich odległościach. Schorzenia nie da się uniknąć i nie można go również wyleczyć. Można je jednak skutecznie korygować. Soczewki progresywne służą do korekcji starczowzroczności i zastępują tzw. okulary do czytania. Dzięki soczewkom progresywnym osoby z prezbiopią widzą dokładnie i wyraźnie w każdej odległości.

Tymczasem soczewki progresywne toryczne przeznaczone są dla osób, które cierpią i na astygmatyzm, i na prezbiopię. Soczewki tego typu korygują wadę wzroku, stabilizując widziany obraz oraz pozwalają widzieć go ostro we wszystkich odległościach. W odróżnieniu do typowych soczewek torycznych korygowane są także zmiany w oku prezbiopijnym.

Zalety progresywnych soczewek torycznych

  • soczewki progresywne toryczne zastępują tzw. okulary do czytania i okulary korygujące astygmatyzm
  • wygodne w użytkowaniu nie ograniczają codziennych aktywności - można uprawiać w nich sporty, prowadzić aktywny tryb życia
  • wygodne dla osób często podróżujących - nie trzeba pamiętać o zabieraniu ze sobą dodatkowej pary okularów

Tylko markowe soczewki toryczne progresywne

Soczewki kontaktowe toryczne progresywne znajdujące się w ofercie sklepu Szkla.com to najwyższej jakości produkty markowe, stworzone przez CooperVision, firmę optyczną o światowym uznaniu. Soczewki Proclear Multifocal Toric dzięki zastosowaniu dwóch różnych konstrukcji optycznych (typy D i N) zapewniają wysoką jakość widzenia z bliska, daleka oraz z odległości pośrednich. Dostępne są z szerokim zakresem mocy soczewek i różnymi mocami cylindrów.