Skorzystaj z naszej Specjalnej Oferty

Tylko teraz mamy dla Ciebie 6% RABATU!

Wpisz kod*: Skopiuj kod

*Kod aktywny przez 7 dni.

Soczewki kontaktowe o dużych mocach optycznych

soczewki o dużych mocach optycznychW dzisiejszych czasach bardzo prężnie rozwija się przemysł związany z soczewkami kontaktowymi. Nie ma się co dziwić, gdyż okulary dla wielu osób mogą być niewygodne, przeszkadzać w pracy i w codziennym życiu. Istnieje przekonanie, że soczewki kontaktowe mogą pomóc jedynie osobom ze stosunkowo małą wadą wzroku w zakresie do kilku dioptrii. Jednak nie tylko takie osoby mogą cieszyć się z wyraźnego widzenia dzięki soczewkom - również osoby z dużymi wadami wzroku mogą wybrać korekcję wzroku za pomocą soczewek o dużych mocach optycznych.

 

Korekcja dużych wad wzroku

 

Jeśli za dużą wadę uznamy wartość bezwzględną równą np. 10,00 D, to okazuje się, że całkiem duża grupa pacjentów znajduje się w kategorii dużej wady wzroku. Nie wszyscy z nich będą w pełni zadowoleni z noszenia okularów. Okazuje się jednak, że korekcja okularowa u osób nawet z największymi wadami wzroku nie jest jedyną opcją niechirurgicznej korekcji takiej wady. Przemysł soczewek kontaktowych poszedł krok naprzód i powstały soczewki o mocy nawet +/- 35,00 D. Jest to duża korekcja, która pozwala na zaopatrzenie potrzeb właściwie każdego pacjenta z dużą wadą wzroku.

 

Korekcja bardzo wysokiej krótko- i nadwzroczności na przykładzie Proclear Sphere RX

 

Proclear Sphere RX to soczewki znanej i cenionej marki Cooper Vision. Ich największym atutem jest możliwość indywidualnego doboru praktycznie każdego parametru - w tym mocy w zakresie od -35,0 do +35,0 D. Można pokusić się o stwierdzenie, że firma Cooper Vision swoimi soczewkami Proclear Sphere RX wyznacza nowe standardy i pokazuje, że granice nie istnieją. Roczne hydrożelowe soczewki kontaktowe zostały wyprodukowane z myślą o osobach, które są aktywne, nie lubią nosić okularów, a jednocześnie są na tyle obowiązkowe, aby pamiętać o codziennej pielęgnacji soczewek.

 

Zalety rocznych soczewek Proclear Sphere RX:

 
  • Idealne dopasowanie - zastosowana w soczewkach fosforylocholina sprawia, iż bardzo dobrze dopasowują się one do powierzchni oka, dzięki czemu komfort użytkowania Proclear Sphere RX jest nieporównywalnie lepszy w stosunku do innych soczewek kontaktowych.
  • Duża zawartość płynów - to właśnie poziom uwodnienia soczewki decyduje o tym, czy i jak długo soczewka utrzymuje nawilżenie na swojej powierzchni. Im więcej płynów znajduje się w materiałach, z których zbudowana jest soczewka, tym większy jest poziom uwodnienia oraz wyższy komfort oka podczas noszenia soczewki.
  • Dobór parametrów - soczewki Proclear Sphere RX cechują się możliwością doboru odpowiednich parametrów. Spośród nich najważniejszy jest dobór mocy w bardzo szerokim zakresie, a także wybór krzywizny i średnicy.
  • Idealna korekcja - zakup sprawdzonych soczewek kontaktowych firmy Cooper Vision to wybór niezawodnej korekcji wzroku, a także ostrości obrazu.
  • Czas wymiany - Proclear Sphere RX to soczewki roczne, co oznacza, że wymienia się je raz na rok. Jedynym warunkiem jest zdejmowanie ich każdorazowo na noc oraz odpowiednia pielęgnacja, która polega na czyszczeniu i przechowywaniu w płynie do soczewek.
 

Dobór parametrów w szerokim zakresie

 

Niewątpliwą zaletą tych soczewek kontaktowych jest możliwość doboru większości parametrów. Oznacza to, że po konsultacji z lekarzem okulistą lub optometrystą, dla pacjenta produkowane są odpowiednie dla niego soczewki pod kątem średnicy, mocy, czy krzywizny. Średnice soczewek są dostępne w przedziale od 12,0 do 17,0 mm, natomiast promień krzywizny od 6,5 mm do 10,5 mm. Dla obu parametrów dostępna jest każda wartość z podanych zakresów w zaokrągleniu do miejsc dziesiętnych (każda wartość w odstępach co 0,1 mm).

 

Co poza soczewkami Proclear Sphere RX?

 

Poznaliśmy już parametry soczewek Proclear Sphere RX, niemniej w naszym sklepie dostępne są także soczewki korygujące także wysokie wady krótko- i nadwzroczności. Należą do nich:

Od: 54.99 zł (6 szt.)

Moc: -20,00 do +12,00 D

AquaView Monthly 6 szt.

Soczewki miesięczne AquaView Monthly to rozwiązanie, które przypadnie do gustu wszystkim borykającym się z problemem krótko- i nadwzroczności. Dzięki wygodnemu materiałowi Methafilcon A nie męczą oka oraz pozwalają na korekcję wady wzroku od -20,00 do +12,00 D. Dodatkowo filtr UV chroni narząd wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, natomiast z myślą o osobach z suchymi oczami w ich składzie znajduje się hialuronian sodu.

Od: 54.99 zł (6 szt.)

Moc: -20,00 do +20,00 D

Proclear Sphere 6 szt.

Wybór soczewek może być bardzo trudny, zwłaszcza gdy poszukuje się soczewek korekcyjnych. W przypadku krótkowzroczności i nadwzroczności w zakresie od -20,00 do +20,00 D dobrym wyborem są miesięczne soczewki Proclear Sphere, które nie tylko pozwolą na wyraźne widzenie, ale także zahamują dalszy rozwój wady wzroku, przy jednoczesnym odpowiednim nawilżeniu oka (dzięki barierze ochronnej powstającej w wyniku wiązania cząsteczek wody).

Od: 244.99 zł (1 szt.)

Moc: -30,00 do +30,00 D

Zero 6 Sphere RX - 1 szt.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy jest możliwe używanie jednej pary soczewek przez cały rok, to Zero 6 Sphere da Wam odpowiedź. Pozwalają one nie tylko na korektę szerokiej wady wzroku, od -20,00 do +20,00 D, ale także na używanie jednej pary przez 12 miesięcy. Wydaje się nieprawdopodobne, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji pozwolą one znacznie zaoszczędzić na zakupach nowych opakowań soczewek kontaktowych.

 

Dla astygmatyków o wysokiej wadzie wzroku (astygmatyzmu z krótko- lub nadwzrocznością) idealną opcją będą prezentowane soczewki toryczne:

Od: 279.99 zł (6 szt.)

Moc: -20,00 do +20,00 D

Cylinder: -0,50 do -6,00 D

Proclear Tailor-Made Toric 1 szt.

Wiele osób używających soczewek korygujących astygmatyzm, skarży się na niedostosowanie produktu dla suchych oczu. Dzięki rocznym soczewkom torycznym Proclear Tailor Made-Toric od firmy Cooper Vision wszystkie te problemy są rozwiązane. Nadają się one dla osób z wadą krótko- i nadwzroczności od -20,00 do +20,00 D, natomiast parametry cylindra można wybrać z przedziału -0,50 do -6,00 D.

Od: 374.99 zł (6 szt.)

Moc: -25,00 do +25,00 D

Cylinder: -0,50 do -8,00 D

Zero 6 Toric RX - 1 szt.

Zero 6 Toric RX to roczne soczewki dla astygmatyków korygujące wadę od -25,00 do +25,00 D, z możliwością dobrania odpowiedniego cylindra w zakresie od -0,50 do -8,00 D. Nowoczesny materiał Polymacon nadaje im niezwykłą wytrzymałość, dlatego też przy odpowiedniej pielęgnacji można używać jednej pary przez 12 miesięcy. Zakładanie soczewek ułatwia jasnoniebieskie zabarwienie.

Od: 164.99 zł (1 szt.)

Moc: -10,00 do +10,00 D

Cylinder: -0,75 do -5,75 D

Biofinity Toric XR 3 szt.

Idealny wybór dla astygmatyków z krótko- i nadwzrocznością, którzy lubią oszczędzać sobie czas na codzienną pielęgnację i cowieczorne ściąganie soczewek. Biofinity Toric XR to miesięczne soczewki toryczne, które mogą być używane w trybie ciągłym. Ich zakres korekcyjny mieści się w przedziałach od -10,00 do +10,00 D, a cylinder można wybrać w wartości od -0,75 do -5,75 D.

 

Natomiast prezbiopowie mogą wybierać soczewki progresywne dostosowane do wysokiego stopnia prezbiopii z krótko- i nadwzrocznością. Należą do nich:

Od: 169.99 zł (6 szt.)

Moc: -20,00 do +20,00 D

Addycja: +1,00 do +4,00 D

Proclear Multifocal XR typ D (dla oka dominującego)

Każdy, kto cierpi na prezbiopię powinien poznać soczewki progresywne Proclear Multifocal XR o szerokich parametrach korekcyjnych. Pozwolą one nie tylko skorygować wadę wzroku w zakresie -20,00 do +20,00 D i addycję od +1,00 do +4,00 D, ale także zaoszczędzić na zakupach, gdyż jedna para starcza na 30 dni przy codziennej pielęgnacji. Soczewki typu D przeznaczone są dla oka dominującego.

Od: 169.99 zł (1 szt.)

Moc: -20,00 do +20,00 D

Addycja: +1,00 do +4,00 D

Proclear Multifocal XR typ N (dla oka niedominującego)

Proclear Multifocal XR typ N to doskonały wybór dla osób cierpiących na prezbiopię. Dzięki dużemu zakresowi mocy, od -20,00 do +20,00 D oraz addycji od +1,00 do +4,00 D, pozwalają na korekcję nawet sporej wady wzroku. Soczewki progresywne przystosowane do użytkowania przez 30 dni, pod warunkiem zachowania codziennej ich pielęgnacji. Soczewki typu N dedykowane są dla oka niedominującego.

   

Soczewki kontaktowe są ... dla wszystkich

 

W dzisiejszych czasach rośnie liczba osób, które wymagają korekcji wady wzroku. Firmy produkujące soczewki kontaktowe prześcigają się w produkcji coraz to nowocześniejszych oraz korygujących coraz to większe wady soczewek kontaktowych. Patrząc na to, jak dzisiaj wygląda rynek soczewek kontaktowych, nie będzie przesadą stwierdzenie, iż prawie każdy znajdzie coś dla siebie. Słowo „prawie” nie oznacza tutaj ludzi z dużymi wadami wzroku, lecz takich, którzy nie przyzwyczają się do noszenia soczewek albo są one u nich przeciwwskazane.

  
   

Opracowanie:

 

Artykuł powstał w oparciu o publikacje naukowe i stanowi integralną część Poradnika Optometrysty. Masz problemy ze wzrokiem? Skontaktuj się z naszym zespołem optometrystów lub poradź się swojego okulisty. Zagadnienia prezentowane w artykule, szczególnie w przypadku problemów ze wzrokiem, należy skonsultować ze specjalistą.

Realizacja - Zespół optometrystów pod redakcją Mateusza Kryszaka (Optometrysta KODANO Optyk)

źródła informacji:

 

Podobne artykuły:

 
Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach
Wersja mobilna
Czy chcesz kontynuować?