Skorzystaj z naszej Specjalnej Oferty

Tylko teraz mamy dla Ciebie 6% RABATU!

Wpisz kod*: Skopiuj kod

*Kod aktywny przez 7 dni.

Jesteś tutaj:

Bezpieczne używanie soczewek kontaktowych

#Zostańwdomu i kupuj bezpiecznie przez Internet

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dla nas Wy, nasi pacjenci zawsze jesteście priorytetem, szczególnie teraz w tych nieprzewidywalnych czasach. W związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem chcielibyśmy przekazać i przypomnieć Wam o kilku zasadach. Zadbajmy wspólnie o nasze zdrowie i o zdrowie naszych bliskich.

*Jak bezpiecznie używać soczewek kontaktowych?

Ikona mycie rąk

Umyj ręce, dokładnie
je opłucz i wysusz

Ikona soczewki

Zakładanie i zdejmowanie
zaczynaj zawsze od tego
samego oka

Ikona soczewki, butelka

Wyczyść soczewki
po ich zdjęciu z oczu
oraz przed założeniem

Ikona umywalka

Do czyszczenia
soczewek, czy pojemnika
na soczewki, nigdy
nie używaj wody z kranu
lecz zaleconego przez
specjalistę płynu do
pielęgnacji soczewek

Soczewki kontaktowe można stosować w sposób bezpieczny jednocześnie zapobiegając ich potencjalnemu zanieczyszczeniu, o ile będziemy prawidłowo stosować się do zasad pielęgnacji, zgodnie z zalecaniami specjalisty ochrony wzroku.

Szczegółowe informacje dotyczące prawidłowej pielęgnacji i czyszczenia soczewek kontaktowych można znaleźć na stronie internetowej ACUVUE® w części „Noszenie i pielęgnacja soczewek”.

Jak skutecznie umyć ręce?

Ikona mycie rąk

Pamiętaj!
Myj ręce 30 sekund!

Ikona soczewki

Zwilż ręce ciepłą wodą
i nałóż mydło w płynie
w zagłębienie dłoni

Ikona soczewki, butelka

Namydl dokładnie wnętrza
dłoni

Ikona umywalka

Spleć palce i namydl
je także

Ikona mycie rąk

Kciuk jednej ręki
namydl drugą
i na przemian

Ikona soczewki

Wierzch jednej dłoni namydl
wnętrzem drugiej i
na przemian

Ikona soczewki, butelka

Namydl oba
nadgarstki

Ikona umywalka

Starannie opłucz dłonie
i dokładnie je wysusz

Jakie soczewki wybrać?

soczewki jednodniowe

Korzystając z soczewek jednodniowych codziennie zakładasz nową parę. Jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie, ponieważ nie musisz martwić się dezynfekcją.

Pamiętaj także o odpowiednim doborze soczewek kontaktowych u specjalisty.

Opakowanie ACUVUE® OASYS 1-Day 30 szt.
ACUVUE® OASYS 1-Day
Opakowanie 1-DAY ACUVUE® MOIST 30 szt.
ACUVUE® 1-Day Moist

Dostępne dla astygmatyków i osób 40+

soczewki wielokrotnej wymiany

W przypadku soczewek wielokrotnej wymiany pamiętaj o skutecznym płynie do pielęgnacji.

Opakowanie ACUVUE® OASYS 24 szt.
ACUVUE® OASYS

płyn do pielęgnacji

Gwarantuje wysoką skuteczność dezynfekcji, komfort i łatwość użytkowania1-3.

Opakowanie wraz z butelką ACUVUE® RevitaLens® 360 ml
ACUVUE™ RevitaLens

Dlaczego ACUVUE® ?

Tylko soczewki ACUVUE® posiadają unikatowe technologie, które pozwalają Ci widzieć świat wyraźniej i bez ograniczeń, a przy tym czuć się wyjątkowo i komfortowo każdego dnia.

Acuvue duże logo

ACUVUE® to najbardziej zaufana marka soczewek kontaktowych wśród specjalistów+

Pacjentka u okulisty

Pamiętaj o regularnych
badaniach wzroku!

Bardzo ważne jest, aby soczewki kontaktowe zostały właściwie dopasowane do Twojej wady wzroku. W tym celu rekomendujemy udanie się na wizytę do specjalisty, jak tylko będzie to możliwe.

^JJV Data on File 2017. Visual Performance of ACUVUE OASYS Brand 1-Day Contact Lenses with HydraLuxe Technology.

^^Dane firmy JJV 2013. Marka soczewek kontaktowych ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR Plus - twierdzenia dotyczące korzystania z komputera. Dane firmy JJV. Sprawozdanie z odpowiedzi w pierwszej trójce wyników (Dobra, Bardzo Dobra, Doskonała) na pytanie „Jakie miałeś odczucia związane z soczewkami kontaktowymi podczas korzystania z komputera?” Połączona próba z 2 badań klinicznych (n=268).

*Oświadczenie dotyczące stosowania soczewek kontaktowych i koronawirusa (COVID-19) (https://www.acuvue.pl/safety-information).

Zgodnie z naszym Credo, najważniejsi dla naszej firmy są pacjenci, klienci, pracownicy i społeczności, które na nas liczą. Potwierdzamy wytyczne ogłoszone przez osoby odpowiedzialne za ochronę zdrowia publicznego i mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19), które nakazują unikanie dotykania twarzy i oczu. Soczewki kontaktowe można stosować w sposób bezpieczny jednocześnie zapobiegając ich potencjalnemu zanieczyszczeniu, o ile będziemy prawidłowo stosować się do zasad pielęgnacji, zgodnie z zalecaniami specjalisty ochrony wzroku. Obejmują one dokładne umycie, opłukanie i osuszenie dłoni przed zakładaniem lub zdejmowaniem soczewek kontaktowych. Szczegółowe informacje dotyczące prawidłowej pielęgnacji i czyszczenia soczewek kontaktowych można znaleźć na stronie internetowej ACUVUE® w części „Noszenie i pielęgnacja soczewek” (https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/pielegnacja-soczewek).

  1. Berntsen DA, Hickson-Curran SB, Jones LW, et al. Subjective Comfort and Physiology with Modern Contact Lens Care Products. Optom Vis Sci. 2016;93(8):809-819.
  2. JJV Data on File 2017. Multi-center 1-month dispensing daily wear study with senofilcon C toric CLs with Revitalens OcuTec MPDS, worn for 30 days. N=130 habitual soft toric CL wearers in US.
  3. JV Data on File 2016. Multi-Center 1-month dispensing daily wear study with comfilcon A toric using Revitalens OcuTec MPDS. N=95 habitual soft toric contact lens wearers in the US.

**Dane firmy JJV 2019. Uzasadnienie danych dla twierdzeń dotyczących marki ACUVUEv na całym świecie. Badania przeprowadzono w okresie od 12.2018 do 01.2019. W badaniu brali udział specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Japonii, Korei Południowej, Chin, Francji oraz Niemiec.

ACUVUE®, ACUVUE® OASYS, ACUVUE® OASYS 1-Day, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, 1-DAY ACUVUE® MOIST i ACUVUE™ RevitaLens są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson © Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska. 2020. SK/2020/03/9563

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach
Wersja mobilna
Czy chcesz kontynuować?