Jesteś tutaj:

Biotrue 300 ml

Nasza cena:
39.99 zł
Ze zniżką:
35.99 zł
Ilość sztuk w opakowaniu:
1 but. 300 ml

Biotrue™ to wielofunkcyjny płyn do soczewek zainspirowany biologią ludzkiego oka™, przeznaczony do pielęgnacji soczewek hydrożelowych oraz silikonowo-hydrożelowych.
 

Charakterystyka płynu Biotrue™:


Płyn Biotrue™ został opracowany tak, aby działać zgodnie z fizjologią oka ludzkiego, umożliwiając oczyszczanie i nawilżanie soczewek przez cały dzień. Charakteryzuje się niezrównaną skutecznością dezynfekcji, a jego receptura została opracowana tak, by naśladował działanie naturalnych łez. Dzięki połączeniu trzech inspirowanych biologią oka innowacji jego odczyn odpowiada pH zdrowych łez, co pomaga zachować naturalne warunki na powierzchni gałki ocznej i umożliwia optymalne działanie dwóch środków dezynfekujących zawartych w płynie.

W Biotrue™ zastosowano hialuronian, naturalną substancję nawilżającą występującą w organizmie i oku ludzkim. Wykazano, że nawet po upływie 20 godzin na powierzchni soczewek hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych utrzymuje się wysoki poziom hialuronianu, co zapewnia komfort noszenia przez cały dzień. Kolejną innowacją jest sposób, w jaki płyn Biotrue™ przedłuża aktywność pewnych korzystnie działających białek filmu łzowego. Otacza i chroni cząsteczki lizozymu, białka znajdującego się we łzach, pomagając w ten sposób utrzymać jego naturalne działanie przeciwbakteryjne i zapobiegając denaturacji. W badaniach wykazano, że Biotrue™ umożliwia zachowanie ponad 13-krotnie większej ilości aktywnych cząsteczek lizozymu w porównaniu z innymi płynami.

Biotrue™ należy do najnowszej rodziny produktów do pielęgnacji soczewek kontaktowych firmy Bausch + Lomb’s, wraz z takimi płynami, jak ReNuŸ i ReNu MPSŸ.

W skład płynu Biotrue™ 300 ml wchodzą: hialuronian, sulfobetaina, poloksamina, kwas borowy, boran sodu, sól dwusodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego, chlorek sodu, 0,00013% roztworu biguanidu poliaminopropylu oraz 0,0001% polyquaternium.
 

Płyn dostępny jest również w mniejszych opakowaniach:

Parametry
Kategoria Płyny pielęgnacyjne
Producent BAUSCH & LOMB
Cena za 100 ml 13.33 zł
(Średnia ocena 5/5 na podstawie 11 opinii. )
Zaloguj się aby dodać opinię
Płyn rewelacyjny, bardzo dobrze czyści i nawilża soczewki. Gorąco polecam.
Płyn bardzo dobry, godny polecenia :)
Zdecydowanie najlepszy płyn do kontaktów z jakiego korzystałam do tej pory. Kupiłam go na próbę, jak tylko pojawił się na rynku w Polsce i teraz nie wyobrażam sobie stosowania żadnego innego płynu :)
Płyn dobrze czyści i nawilża soczewki.Nie drażni oka co przy zakładaniu jest bardzo istotne.Będę go używać cały czas.
Używam od kilku miesięcy: jest świetny, najlepszy z dotychczas stosowanych. Nawilża i nie drażni.
Używam dwa tygodnie, wcześniej próbka i polecam. Bardzo dobrze czyści soczewki i co dla mnie najważniejsze skutecznie nawilża a dzięki temu oczy są mniej przemęczone.
Również dostałam próbkę i na pewno będę zamawiać ten płyn. Soczewki są czyste i nawilżone. Bardzo podoba mi się przezroczysta butelka - funkcjonalna bardzo:)
Dostałam próbkę tego płynu uważam że jest najlepszy ze wszystkich jakie do tej pory stosowałam.
Polecam gorąco płyn, osobiście czuję różnice w porównaniu z innymi - lepiej czyści, daje efekt dłuższego nawilżenia w ciągu, soczewka jest całkowicie nieinwazyjna. Bardzo dobry produkt Bauscha. Polecam!
Płyn pierwsza klasa, już przy nim zostanę :)

Wersja mobilna
Czy chcesz kontynuować?